Lycée Français Anne de KievLycée Français Anne de Kiev

Часті питання

Нижче наведений список запитань, які найчастіше задають батьки:

(Будемо раді почути нові !)

Якою мовою спілкуються у школі?

За винятком уроків з іноземної мови (англійської, української, іспанської та російської) та української програми, всі предмети у школі викладаються французькою мовою. Учні та вчителі спілкуються між собою французькою мовою. Мовою спілкування між учнями може бути французька або українська і російська в неофіційній обстановці.

Будь-яка інформація, оголошення, повідомлення дублюються українською мовою.

На зібраннях, як правило, присутній перекладач для не франкомовної аудиторії.

Моя дитина не розмовляє французькою мовою, чи може вона відвідувати французьку школу?

Французькі школи мережі AEFE мають великий досвід роботи з такими учнями та розробили адаптовані методи навчання.

Якщо ваша дитина приходить  до дитячого садочку у віці починаючи з 3 років, що є найсприятливішою ситуацією, вона вивчатиме французьку мову разом з іншими учнями згідно з програмою французької освіти, адаптованої до віку дитини. В разі необхідності та залежно від успіхів вона зможе відвідувати інтенсивні заняття з французької мови.

Найскладніша ситуація з класом CP (перший клас) для дітей віком 6-7 років, де йде навчання читанню, адже дуже важко навчитися читати мовою, якою не володієш. Потрібна неабияка мотивація. Якщо ваша дитина вступає до початкової школи і вміє вже читати, вона вчитиметься за французькою програмою, однак ходитиме на додаткові заняття з французької мови.

Між батьками та навчальним закладом підписується угода та регулярно підводяться підсумки успішності.

Навіщо здобувати французьку освіту?

Завдяки своєму статусу офіційної мови (або другої офіційної) в 51 державі та 34 країнах французька мова залишається другою за політичною значимістю мовою світу. Навіть якщо вона не є рідною мовою громадян у більшості з цих країн (як у випадку з англійською мовою), французька мова займає стратегічно важливі позиції як адміністративна, дипломатична, юридична, комерційна та ділова мова, мова навчання, армії, преси та ін.

Вона залишається однією з офіційних мов численних міжнародних організацій. Вивчати мову означає також збагачуватися набутками іншої культури та переймати її цінності.

Яка різниця між вивченням французької мови та навчанням французькою мовою?

У французькій школі ваша дитина здобуватиме таку ж освіту і за такою ж програмою, як у школах Франції. Тут відбувається такий же навчальний процес і даються такі ж знання. Освіта надається французькою мовою із застосуванням адаптованої методики викладання. Дитина засвоює мову в щоденній практиці навчання та класної діяльності.

А якщо вдома спілкуються третьою мовою?

Діти, які в сім’ї спілкуються третьою мовою, як правило, дуже вільно почуваються в нашій багатомовній школі. Це пояснюється тим, що вони дуже рано навчилися засвоювати мову, що відрізняється від мови викладання у школі, і здатні легко розмовляти мовою того середовища, де знаходяться.

Які мови вивчають у школі?

Французька мова є мовою навчання, тобто всі уроки ведуться французькою мовою, учні вивчають мову у безперервному навчальному процесі. Всі вивчають українську мову. І, звичайно, починаючи з другого класу учні вивчають англійську мову. В колежі ми пропонуємо англійську та іспанську або російську (з вересня 2009 року) на вибір.

У школі навчаються тільки французи?

В нашій школі навчаються учні більше 15 різних національностей. Близько 50% дітей становлять французи або франко-українці, 30% українці і 20% інших національностей. Ми раді приймати дітей з таких франкомовних країн, як Алжир, Бельгія, Канада, Ліван, Марокко, Туніс та Швейцарія, а також інших країн, таких як Німеччина, Аргентина, Австрія, Іспанія, Сполучені Штати Америки, Філіппіни, Польща та Росія…

Ми пишаємося такою різноманітністю.

Чи обов’язкове харчування в їдальні?

Учні, що живуть поблизу школи, можуть ходити на обід додому.

Lycée Français Anne de Kiev.    21 rue Lypynskogo 01030 Kiev  Tel :+380 44 200 19 93. Courriel : proviseur@lyceeadk.com